Monika kupiła mleko za 2,50zł twaróg za 3,40 zł oraz 10 jednakowych bułek.
Za zakupy zapłaciła 8,40 zł ile kosztowała jedna bułka?,
Proszę zapisać. W postaci równania
Proszę na teraz!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

2,50 + 3,40 = 5,9

8,40 - 5,9 = 2,5

2,5 : 10 = 0,25

Jedna bułka kosztowała 0,25 złotych .

2,50 - cena mleka ,

3,40 - cena twarogu .

Musisz dodać te ceny i od całości zakupów 8,40 odjąć kwotę za mleko i twaróg .

10x = 8,40 - 2,5 + 3,4

10x = 8,40 - 5,9

10x = 2,5 / : 10

x = 0,25