Odpowiedź :
Uważam, że autorzy nie zgadzają się w kwestii postrzegania sztucznej inteligencji jako zagadnienia, którym powinni zajmować się wyłącznie specjaliści nauk ścisłych.
Według Łukasza Lamży sztuczna inteligencja jest chlebem powszednim dla wielu programistów i obecna jest w naszym życiu na każdym kroku. W związku z tym nie jest tematem zarezerwowanym tylko dla ścisłych specjalistów.
Aleksandra Stanisławska obawia się w pewnym sensie skutków rozwoju AI i uważa, że może wymknąć się spod kontroli człowieka. Oznacza to, że uważa ona, że tylko specjaliści mogą nad nią zapanować i ją ujarzmić, a my możemy tylko debatować nad jej wpływem.
Łukasz Lamża ewidentnie więc stawia kontrastową opinię, w której sztuczną inteligencję zamyka w ramach naśladowcy ludzkiej inteligencji, który w pewnym sensie jest od nas uzależniony. Nie sądzi on, że może ona przeskoczyć i zdominować człowieka.
Pisząc naszą odpowiedź warto podzielić ją na następujące części:
- wstęp - gdzie przedstawiamy naszą tezę/opinię na dany temat,
- rozwinięcie - gdzie argumentujemy naszą opinię i podajemy przykłady z literatury, które potwierdzają nasze zdanie,
- zakończenie - gdzie podsumowujemy naszą wypowiedź.
Odpowiadając na pytania do załączonego tekstu warto uprościć sobie pytanie analizując wszystkie jego słowa i ich znaczenie, a następnie odnaleźć fragment tekstu, w którym znajdziemy odpowiedź na nasze pytanie. Odpowiadając możemy napisać własnymi słowami to co autor zawarł w tekście.