Odpowiedź :
Kontrargumenty do przytoczonych argumentów
a) *W czasach średniowiecza literatura miała charakter dydaktyczny. To wtedy powstały utwory sławiące cnotliwe życie świętych. A przecież czas karnawału wcale nie należał do okresu cnotliwego i dydaktycznego. Był on pełen zabawy i zapomnienia.
b) *Jan Kochanowski hołdował zasadzie carpe diem. Na przykład w Pieśni XX (Księgi pierwsze) przedstawiał zalety takiej postawy: „Dziś bądź wesół, dziś użyj biesiady, / O przyszłym dniu niechaj próżnej rady". Jednakże w Trenach, np. IX, odnosił się też do postawy stoików i twierdził, że stoickie podejście do rzeczy uchronić nas może przed cierpieniem.
c) *Książę biskup warmiński był mistrzem krótkich form literackich. Świadczy o tym autorstwo licznych Bajek. Nieobce były mu też formy dłuższe takie jak powieści, np. Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki czy Żona Modna.
d) *Bohater Mickiewiczowski z Dziadów. Części III posuwa się do bluźnierstwa, oskarżając Boga o obojętność. A jednak to pokora zwycięża ponieważ jego monolog kończy się omdleniem i brakiem boskiej odpowiedzi.
e) *Wokulski jest człowiekiem rozsądnym, dobrym przedsiębiorcą i społecznikiem. Burzy ten wizerunek jego rozrzutność w obliczu zachcianek Izabeli.
f) Marcin Borowicz początkowo uległ zabiegom rusyfikacyjnym. Na przykład z przyjemnością chadzał do teatru na rosyjskie dramaty. Podczas lekcji polskiego jednak wsłuchując się w słowa Zygiera poczuł głęboką więź z własnym narodem i zmienił swój światopogląd.
g) Główny bohater Ferdydurke to dorosły człowiek, dla którego szkoła to już odległa przeszłość. Kiedy jednak profesor Pimko każe mu do niej wrócić ten poddaje się jego woli i nie potrafi się mu przeciwstawić.
Czym jest Kontrargument?
To argument wysuwany przeciwko innemu argumentowi.