Odpowiedź :
x-cena zeszytu
x•7-cena piórnika
50-14=36-pieniądze wydane na zakupy
ROZWIĄZANIE:
5•x+7•x=36
5x+7x=36
12x=36/:12
x=3-cena zeszytu
3•7=21-cena piórnika
SPRAWDZENIE:
3•5=15
15+21=36
Odp.Zeszyt kosztuje 3 zł a piórnik 21 zł.
x•7-cena piórnika
50-14=36-pieniądze wydane na zakupy
ROZWIĄZANIE:
5•x+7•x=36
5x+7x=36
12x=36/:12
x=3-cena zeszytu
3•7=21-cena piórnika
SPRAWDZENIE:
3•5=15
15+21=36
Odp.Zeszyt kosztuje 3 zł a piórnik 21 zł.
Odpowiedź:
50 zł -14 zł= 36 zł ( czyli tyle zapłaciła)
36zł= 8x
36zł : 8 = 4,5zł
x = 4,5zł
Cena jednego zeszytu - 4,50 zł
4,50 zł • 5 ( ilość kupionych zeszytów) = 22,50 zł
36zł - 22,50 zł = 13,50 zł
Cena piórnika - 13,50 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
13,50 zł + ( 4,50 zł • 5 ) = 36 ( tyle zapłaciła)
50zł - 36zł= 14 zł ( tyle reszty jej zostało)
Myśle że jest dobrze