Odpowiedź:
liczymy z proporcji:
25km ----- 240zł
1km ------- x
stąd 25x = 240
x= 9,6 zł / km
Czyli mamy 9,6zł za 8 ton żwiru za kilometr
stąd liczymy za 45km:
9,6zł *45km = 432 zł za 8 ton żwiru za 45 km.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Uwaga, w zadaniu jest urwany kawałek.
jeśli tam jest 8 ton na odległość 45km to odpowiedź będzie jak powyżej.
Jeśli nie to trzeba przeliczyć.