Jeden metr kwadratowy pewnej wykładziny kosztuje 23zl . Szerokość tej wykładziny wynosi 1,5m. Czy 100zł wystarczy na kupno 2,5metra bieżącego tej wykładziny?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wykładzina na rolce jest sprzedawana wg metrów bieżących, czyli metr bieżący to długość tego co odwijasz z rolki.

Jeśli odwiniemy 2,5 metra to wykładzina będzie prostokątem o wymiarach 1,5m x 2,5m

P  = 1,5 * 2,5 = 3,75m^2

Jeden m^2 kosztuje 23 zł

3,75 * 23 = 86,25 zł

Odp. 100 zł wystarczy na kupno 2,5 m bieżącego wykładziny