Odpowiedź :
Opowiadanie twórcze powinno składać się z następujących elementów:
- tytułu - Spotkanie dwóch przeciwieństw czyli Miłosierny Samarytanin i Ebenezer Scroog na ulicach Londynu.
- wstępu - gdzie opiszemy miejsce akcji i bohaterów, np. Londyn, nie daleko domu Scroog'a, XIX wiek. Miłosierny Samarytanin może być jednym z żebraków na ulicy. Ulice w tamtym czasie wyglądały ponuro i pełne były zmęczonych ludzi.
We wstępie powinniśmy zachęcić czytelnika do naszego opowiadania i wprowadzić go w jego temat. - rozwinięcia - tu powinniśmy przedstawić najważniejsze wydarzenia. Przykładowo Scroog zaczyna rozmowę z Samarytaninem i opowiada mu o swoim życiu. Możemy tu wprowadzić dialog. Poprzez słowa Samarytanina o tym, że każdy ma szanse się zmienić Scroog decyduje się zabrać samarytanina do własnego domu i tam razem siedzą przy kominku.
Warto prowadzić szybką i wartką narrację. Dobrze, żeby w naszym opowiadaniu działo się jak najwięcej. Możemy do tego wykorzystać czasowniki dynamizujące akcję (wbiegł, uciekł, odepchnął) czy wykrzyknienia (Patrz!, Uważaj!). - zakończenia - w tej części staramy się podsumować nasze wydarzenia i zamknąć naszą narrację trafną puentą, np. „Nie ma ludzi złych, są tylko samotni i nieszczęśliwi. Miłosierny Samarytanin pozwolił zrozumieć to Ebenezerowi Scroog.”.