Potrzebuje zrobić opis miasta Kyoto na lekcje geografii. Wymagania w opisie:
1.Nazwa
2.Położenie geograficzne
3.Flaga
4.Ilość obywateli
-Język
-Kultura
5.Religia
6.kolonizacja (jeśli była)
7.Gospodarka
8.Opis fizyczny-np. Najwyższe góry,najwięcej jezior coś czego tu jest dużo a w innych miastach niema

Proszę o pomoc


Odpowiedź :

Kyoto - miasto w zachodniej części Japonii. Leży na wyspie Honsiu w prefekturze Kioto i regionie Kinki. Dawna stolicastolica Japonii i siedzibsiedziba cesarza.

Liczba ludności :

1,472,027

Gęstość zaludnienia :

1778 os/ km²

Język : japoński

Kultura : Kyoto uważauważane jest za kulturalne centrum Japonii . Przynajmniej do XVIIIw miasto promieniowało na caly kraj twórczością artystyczną, kształtowaną w kręgu dworu cesarskiego.

Religia: buddyzm

Opis fizyczny : Kyoto jest osłonięte z trzech stron przez góry, nazywane Higashiyama, Kitayama i Nishiyama, o wysokości dochodzącej do 1000 m n.p.m. Na stokach wzgórz oraz u ich podnóży położonych jest wiele rezydencji i świątyń: Kiyomizu-dera, Nanzen-ji, Ginkaku-ji, Ryōan-ji, Kinkaku-ji, Ninna-ji. Dalsze, zachodnie przedmieście Kioto, Arashiyama, znane jest jako centrum buddyzmu zen, wykształcone wokół Tenryū-ji. W jeszcze dalszych okolicach, na szczytach wzgórz, ulokowało się szereg klasztorów, takich jak: Enryaku-ji, Kuma-dera, Kōzan-ji.

Kyoto znajduje się nad dużą, naturalną warstwą wodonośną, zasilającą miejskie studnie. W wyniku postępującej urbanizacji zmniejsza się ilość wody deszczowej spływającej do wód podziemnych, co powoduje coraz szybsze wysychanie studni na tym obszarze.

Kyoto jest położone w środkowo-zachodniej części wyspy Honsiu. Założono je w widłach utworzonych przez rzeki: Kamo i Katsura. Ze względu na wznoszące się wokół miasta góry, Kioto słynie z parnych letnich nocy, z całkowicie nieruchomym powietrzem.

Na przestrzeni wieków miasto znacznie się rozrosło, wychodząc poza pierwotny prostokąt Heian-kyō, przede wszystkim na drugi brzeg rzeki Kamo. Kamo stała się dość rzadkim w Japonii przypadkiem rzeki ujętej bulwarem i nabrzeżnym parkiem, rzeki włączonej do przestrzeni miasta.