Gosia kupiła 48dag cukierków czekoladowych po 29,90zł za kilogram i 1,20kg galaretek po 24,50zł za kilogram. Ile Gosia zapłaciła za cukierki?

muszą być z obliczeniami sposobem pisemnym.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

    2  9 , 9 0

x    0,4  8

_________________

    2 3 9 2

+ 1 1  9 6

_____________

 1 4, 3 5 2 zł  za  cukierki czekoladowe

                      2 4 , 5 0

                x        1 , 2 0

                ______________

                       4 9 0 0

             +     2 4 5

_________________________          

                     2 9 ,40 zł  za galaretki

           2 9 , 4 0

    +     1 4 ,  3 5 2

      _____________

           4 3 , 7 5 2 ~~ 43, 750

Odp. Gosia zapłaciła za cukierki 43 zł i 75 groszy.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:Rozwiązanie w załączniku

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek Mkakrhkoc