Klasa60viz Klasa60viz Matematyka Rozwiązane Kaja kupiła 3 kg malin po x zł za kilogram i 2 kg truskawek, których cena za kilogram jest o 2 zł niższa od ceny kilograma malin. Które wyrażenie określa cenę zakupu? A. 5x - 2 B. 2x-2 C.5x-4 D.x+5