Za 3kg jabłek trzeba zapłacić 7,35 zł. Ile kosztuje 5kg takich jabłek?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

7,35 : 3 = 2,45 zł ------ tyle kosztuje 1 kg jabłek

2,45 zł * 5 kg = 12,25 zł  -------- tyle kosztuje 5 kg jabłek

Odpowiedź:

7,35zl : 3kg = 2,45zl/kg

5kg * 2,45zl/kg = 12,25zl

5 kg takich jablek kosztuje 12,25 zl.

Szczegółowe wyjaśnienie: