Odpowiedź :
Odpowiedź:
7,35 : 3 = 2,45 zł ------ tyle kosztuje 1 kg jabłek
2,45 zł * 5 kg = 12,25 zł -------- tyle kosztuje 5 kg jabłek
Odpowiedź:
7,35zl : 3kg = 2,45zl/kg
5kg * 2,45zl/kg = 12,25zl
5 kg takich jablek kosztuje 12,25 zl.
Szczegółowe wyjaśnienie: