Zadanie 7
Kasia kupiła 1,8 kg jabłek po 3,40 zł za kilogram i 2,5 kg gruszek po 3,50 zł za kilogram. Jaką resztę
otrzyma Kasia płacąc banknotem 200 zł?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1,8 kg * 3,40 zł = 6,12 zł ----tyle kosztowały jabłka

2,5 kg * 3,50 zł = 8,75 zł -------- tyle kosztowały gruszki

6,12 zł + 8,75 zł = 14,87zł ------- tyle kosztowały jabłka i gruszki

200 zł - 14,87zł = 185,12 zł -------- tyle otrzymała reszty z 200 zł