Napisz przemówienie na tę moc że uczniowie powinni móc używać telefonu w szkole . Plis na jutro

Odpowiedź :

Przemówienie powinniśmy rozpocząć od przywitania, a więc:

Drodzy nauczyciele,

w następnych krokach przedstawiamy po co w ogóle stajemy przed zebranymi:

Staję dzisiaj przed Wami, aby porozmawiać o możliwości używania telefonów przez uczniów w szkole.

Dalej staramy się zainteresować zebranych tym, co mamy do powiedzenia, przedstawić swoje racje i argumenty za naszą sprawą:

W pierwszym odruchu powiecie: Po co? Przecież telefon do niczego nie jest uczniowi potrzebny! Wszystko, co może mu się przydać jest w klasie. Nic bardziej mylnego!

Obecnie telefony posiadają bogate funkcje, które w znaczący sposób mogą pomóc w nauce. Na lekcji matematyki możemy skorzystać z kalkulatora, tablic matematycznych, na lekcji chemii – tablic chemicznych, na geografii czy historii – z map. To tylko malutki fragment możliwości wykorzystania telefonu na lekcji. Internet, w który wyposażony jest każdy aparat daje nieograniczony dostęp do wiedzy, którą można wzbogacić lekcję. Zamiast oglądać ilustracje w książce dotyczące przykładowo życia na Antarktydzie, możemy zobaczyć filmiki w pokazujące interesujące nas miejsca w czasie rzeczywistym. To tylko często jedno kliknięcie, a jaka fascynująca przygoda i jakże bogatsza lekcja!

Sprawa przepisywania zadań z tablicy – teraz są to tablice multimedialne, gdzie znajduje się więcej tekstu i wiadomości. Przepisywanie tego typu informacji na lekcji zjada tylko czas. Lepiej go poświęcić na aktywne wysłuchanie nauczyciela omawiającego zagadnienie, a materiały poglądowe sfotografować właśnie telefonem! W domu można przejrzeć takie zdjęcia i sporządzić własne notatki na temat lekcji. To działanie bardzo stymulujące pamięć, bo w pamięci właśnie powracamy do lekcji i przypominamy sobie wiadomości. Dodatkowo notatki takie są kompletne, nie ma czegoś takiego, jak błędy przy przepisywaniu, które, nie ukrywajmy, często się zdarzają. Dzięki telefonowi unikniemy tego typu przypadków!

Aparaty telefoniczne przydają się również w innych sytuacjach. Uczniowie mogą się porozumiewać na czatach i w mig odnaleźć się w dużym budynku – często szkoły to molochy z mnóstwem korytarzy, gdzie łatwo można się zapodziać, albo nie spotkać w czasie krótkich jednak przerw, telefon może właśnie pomóc szybko się odszukać! Nauczyciel również szybciej odnajdzie nas w aplikacji, niż na korytarzach szkolnych.

Kończąc przemówienie warto powtórzyć główne argumenty...

Jak widzimy telefony to bardzo przyjazne urządzenia dla uczniów i nauczycieli. Nie tylko pomagają w prowadzeniu lekcji (wykorzystanie multimediów), ale również przydają się w pracach domowych i nauce. Nie możemy także zapomnieć o komunikacji między uczniami, a także nauczycielami i uczniami oraz rozrywce, bo przecież szkoła to nie tylko nauka!

oraz na zakończenie podziękować.

Kończąc to krótkie przemówienie, mam nadzieję, że udało mi się przedstawić pozytywną stronę używania telefonów w szkole i przekonać Was, drodzy nauczyciele, do tego, aby pozwolić nam korzystać w pełni z ich zalet.

Dziękuję za uwagę.