Proszę o pomoc w zadaniach klasa 4
![Proszę O Pomoc W Zadaniach Klasa 4 class=](https://pl-static.z-dn.net/files/de1/168e6cc8253cb1c37bcaf5ce116f62a7.jpeg)
Odpowiedź:
zad.3
3kg=300dag
300dag-225dag=75dag
75dag=750g
750g/125g=6-->porcji
zad.4
4200g-2765g=1435g
zad.5
I słoik:258dag=2580g
II słoik:2580g+152g=2732g
III słoik:2580g+2732g-850g=4462g
IV słoik:4462g+676g=5138g
Razem:5138g+4462g+2732g+2580g=14912g=1491,2dag=14,912kg
14,912kg-10kg=4,912kg=491,2dag=4912g
Odp: Kubuś miał w tych słoikach 14912g=1491,2dag miodu, czyli o 491,2dag=4912g więcej niż 10kg
Szczegółowe wyjaśnienie: