Odpowiedź :
1. Osoby dorosłej 12-20 oddechów na minutę.
2. Częstotliwość między 100 a 120 ucisków na 1 minutę.
3. Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator.
4. Oznacza to, że oddycha samodzielnie.
5. Bezpieczeństwo własne i poszkodowanego, reakcja poszkodowanego, Udrożnienie górnych dróg oddechowych, Ocena oddechu poszkodowanego, Wezwanie pomocy.
6. Utrzymując drogi oddechowe otwarte, patrz (na ruchy klatki piersiowej), słuchaj (szmerów oddechowych), spróbuj wyczuć prawidłowy oddech przez maksymalnie 10 sekund.
7. Niedobór tlenu w tkankach w stosunku do zapotrzebowania, wiodący do niedotlenienia organizmu.
8. Aparat do pośredniego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.
9. Ciśnieniomierz sam napełni rękaw, który umiejscawia się na ramieniu, lub wypełni powietrzem ten zakładany na nadgarstek. Wyniki zmierzonego ciśnienia krwi skurczowego, rozkurczowego i pulsu, pojawią się na ekranie ciśnieniomierza dosłownie po chwili.
10. Omdlenie - Krótkotrwała, nagle występująca utrata przytomności wynikająca z uogólnionego zaburzenia perfuzji mózgu i przebiegająca z utratą napięcia mięśni podtrzymujących równowagę.
U osób dorosłych pomiar tętna obwodowego wykonuje się najczęściej na tętnicy promieniowej. Do rzadziej wykorzystywanych miejsc pomiarowych zalicza się tętnicę szyjną zewnętrzną lub tętnicę udową. U dzieci poniżej 1 r.ż. badanie tętna odbywa się na tętnicy ramiennej.
Tętno centralne sprawdzane jest na aorcie.