3. Bilet ulgowy jest o 1/4 tańszy niż bilet normalny.Za 4 bilety normalne zapłacono o 35 zł mniej niż za 10 biletów ulgowych.ile kosztował jeden bilet ulgowy?
DAJE NAJ SZYBKOOOO
PROSZE​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - cena biletu normalnego

3/4x - cena biletu nulgowego

10  * 3/4x -  4x = 35 zł

30/4x - 4x = 35 zł | * 4

30x - 16x  = 140 zł

14x = 140 zł

x = 140 zł : 14= 10 zł - cena biletu normalnego

10 zł  * 3/4  = 30/4 zł =  7 2/4 zł = 7  1/2 zł = 7,50 zł - cena biletu ulgowego

Odp: Bilet ulgowy kosztoeał 7,50 zł