Odpowiedź:
x - cena biletu normalnego
3/4x - cena biletu nulgowego
10 * 3/4x - 4x = 35 zł
30/4x - 4x = 35 zł | * 4
30x - 16x = 140 zł
14x = 140 zł
x = 140 zł : 14= 10 zł - cena biletu normalnego
10 zł * 3/4 = 30/4 zł = 7 2/4 zł = 7 1/2 zł = 7,50 zł - cena biletu ulgowego
Odp: Bilet ulgowy kosztoeał 7,50 zł