4. W sklepiku szkolnym herbata kosztuje x złotych, a drożdżówka jest o 80 groszy
od niej tańsza.
a) Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego, ile złotych kosztuje drożdżówka.
b) Oblicz wartość wyrażenia z podpunktu a) dla x = 2, czyli wyznacz cenę droż-
dżówki, jeśli herbata kosztuje 2 zł.
c) Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego, ile zapłacimy za herbatę i dwie
drożdżówki.