PILNE!

Alicja chciała kupić 7 paczek pierników, ale zabrakło
jej 13 zł, kupiła więc 4 takie paczki i zostało jej 5,60 zł. lle
kosztowała jedna paczka pierników


Odpowiedź :

Odpowiedź:6 zł 20 gr

Szczegółowe wyjaśnienie: x -cena jednej paczki

7x-13=4x+5,60

7x-4x=5,60+13

3x=18,60

x=6,20