1. Scharakteryzuj lokalne zagrożenia srodowiska

2. 5 zdań na temat Paniki

3. Co powinien zrobić uczeń, kiedy usłyszy alarm w szkole? ​


Odpowiedź :

1.Zagrożenia lokalne to zagrożenia niebędące klęską żywiołową, ale spowodowane różnymi gwałtownymi zdarzeniami (w tym także klęskami żywiołowymi), które mogą wywołać znaczne zniszczenie środowiska lub pogorszenie jego stanu i stworzyć powszechne niebezpieczeństwo dla ludzi i środowiska.

2. Panika następuje po przerażeniu wywołanym strachem. Panika może pojawić się też podczas alarmu, napadu, niespodziewanego wypadku lub zdarzenia. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia nie należy panikować tylko zachować spokój. Jeżeli ktoś panikuje należy go szybko uspokoić ponieważ w napadzie paniki może zacząć podejmować gwałtowne niekoniecznie dobre decyzje które mogą pogorszyć sprawę. Panika może być też wywołana długotrwałym szkodliwym stresem.

3. Po usłyszeniu alarmu w szkole uczeń powinien przede wszystkim zachować spokój i słuchać instrukcji nauczyciela. W razie gdy jest sam powinien jak najszybciej udać się przez najbliższe wyjście na zewnątrz szkoły i w ustalonym miejscu zbiórki (np. boisko szkolne) czekać na nauczyciela z resztą klasy.