Odpowiedź :
Odpowiedź:
16:3,2=5 odp. 1 kilogram śliwek kosztuje 5zł
Za 3 1/5kg - 16zł
za 1kg - x zł
można rozwiązać zadanie za pomocą proporcji:
3 1/5 × x = 1 × 16
3 1/5x = 16 | ÷3 1/5
x = 16 ÷ 3 1/5
x = 16 ÷ 3,20 = 5
Odpowiedź:
16:3,2=5 odp. 1 kilogram śliwek kosztuje 5zł
3 1/5 × x = 1 × 16
3 1/5x = 16 | ÷3 1/5
x = 16 ÷ 3 1/5
x = 16 ÷ 3,20 = 5