Proszę o pomoc mam takie zadanie.
W pewnym sklepie za e kg śliwek trzeba zapłacić 12 zł . Ile śliwek można kupić za 30 zł.
Proszę o pomoc z obliczeniami plis


Odpowiedź :

Odpowiedź:

12-1kg

24-2kg

6-0,5kg

24+6=2,5kg

Za 30zł kupimy 2,5kg śliwek

Szczegółowe wyjaśnienie: