W punkcie sprzedaży detalicznej klient zakupił następujące towary:
3 opakowania ciastek w cenie 3,00 zł/po.
0,5 kg cukierków w cenie 16,00 zł/kg
2 litry soku w cenie 2,50 zł/litr
1,5 kg jabłek w cenie 2,00 zł/kg
Oblicz, ile wynosi wartość zakupionych towarów?


Odpowiedź :

1. 3 opakowania ciastek po 3zł/opakowanie = 3*3 = 9zł

2. 0,5kg cukierków po 16zł/kg = 0,5*16 = 8zł

3. 2L soku po 2,5zł/L = 2*2,5 = 5zł

4. 1,5kg jabłek po 2zł/kg = 1,5*2 = 3zł

9+8+5+3 = 25zł

ODP. Wartość zakupionych towarów wynosi 25zł.