Na urodzinowy prezent dla Eli jej cztery koleżanki kupiły: książkę za 45 zł, kwiaty za 16 zł i słodycze za 11 zł. Każda z dziewczynek dała taką samą kwotę - jaką? Zapisz obliczenia jednym wyrażeniem i podaj wynik./potrzebne na teraz ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

45+16+11=72

72:4=18

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:każda z nich da 24 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: 45zł+16zł+11zł=72zł

72zł:3=24zł

Viz Inne Pytanie