Za 2 zeszyty Wojtek zapłacił 17 zł oblicz cenę każdego zeszytu wiedząc ze jeden był o 3 zł droższy od drugiego DAM NAJ​

Odpowiedź :

Cześć!

Obliczenia

x → cena tańszego zeszytu

x + 3 zł → cena droższego zeszytu

x + x + 3 zł = 17 zł

2x + 3 zł = 17 zł

2x = 17 zł - 3 zł

2x = 14 zł / : 2

x = 7 zł kosztował tańszy zeszyt

7 zł + 3 zł = 10 zł kosztował droższy zeszyt

Odpowiedź:

2x + 3 zł = 17 zł

2x = 17 zł - 3 zł

2x = 14 zł : 2

x = 7 zł ------ tyle kosztował pierwszy zeszyt

7 zł + 3 zł = 10 zł -------- tyle kosztował drugi zeszyt