1. w powyższej tabeli podano ceny produk-
tów za 1 kg. Oblicz, ile kosztuje:
a) 0,8 kg białej kiełbasy:
b) 45 dag sera gouda:
c) 10,5 dag szynki:
d) ćwierć kilograma twarogu chudego:
e) 35 dag sera edam i kilogram pomidorów:
f) 85 dag twarogu tłustego i kilogram szynki:
g) trzy i pół kilograma ziemniaków i kilogram marchwi:


1 W Powyższej Tabeli Podano Ceny Produk Tów Za 1 Kg Oblicz Ile Kosztuje A 08 Kg Białej Kiełbasy B 45 Dag Sera Gouda C 105 Dag Szynki D Ćwierć Kilograma Twarogu class=

Odpowiedź :

a) Obliczamy ile kosztuje 0,8 kg białej kiełbasy:

0,8 kg * 13 zł/kg  = 10,40 zł

b) Obliczamy ile kosztuje 45 dag sera gouda. 45 dag to 0,45 kg:

0,45 kg * 25 zł/kg = 11,25 zł

c) Obliczamy ile kosztuje 10,5 dag szynki. 10,5 dag to 0,105 kg:

0,105 kg * 44 zł/kg = 4,62 zł

d) Obliczamy ile kosztuje ćwierć kilograma twarogu chudego. Ćwierć kilograma to 0,25kg:

0,25 kg * 14 zł/kg = 3,50 zł

e) Obliczamy ile kosztuje 35 dag sera edam i kilogram pomidorów. 35 dag to 0,35 kg:

0,35 kg * 19 zł/kg + 9,50 zł = 6,65 zł + 9,50 zł = 16,15 zł

f) Obliczamy ile kosztuje 85 dag twarogu tłustego i kilogram szynki. 85 dag to 0,85 kg:

0,85 kg * 17zł/kg + 44 zł = 14,45 zł + 44 zł = 58,45 zł

g) Obliczamy ile kosztuje 3 i pół kilograma ziemniaków i kilogram marchwi. Trzy i pół kilograma to 3,5 kg:

3,5 kg * 0,80zł/kg + 2,10 zł = 2,80 zł + 2,10 zł = 4,90 zł