Asia kupiła przybory do mycia zębów: kubek, szczoteczkę i pastę. Kubek był o 5zł tańszy niż szczoteczka i 5 razy tańszy niż pasta. Za zakupy zapłaciła 21,80 zł. Ile kosztował kubek, ile szczoteczka, a ile pasta do zębów?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x- cena kubka

x+5- cena szczoteczki

5x - cena pasty

x+5x+x+5=21,80

7x+5=21,80 |-5

7x= 16,80 |:7

x= 2,4

kubek- 2,40 zł

szczoteczka- 7,40 zł

pasta- 12zł

spr:

12+7,40+2,40= 21,80

Szczegółowe wyjaśnienie:

mam nadzieje, że pomogłam i licze na naj