Odpowiedź :
Odpowiedź:
Jeżeli którykolwiek widok zostanie przesunięty względem głównego obrazu, jego połączenie projekcyjne z widokiem głównym zostanie zerwane, wówczas na tym widoku wykonywany jest napis typu „A” (rys. 1.2.1).
Kierunek patrzenia powinien być oznaczony strzałką, oznaczoną tą samą wielką literą alfabetu rosyjskiego, co napis nad widokiem. Stosunek rozmiarów strzałek wskazujących kierunek patrzenia powinien odpowiadać pokazanym na ryc.
Jeżeli widoki są ze sobą w relacji projekcyjnej, ale są oddzielone niektórymi obrazami lub nie znajdują się na tym samym arkuszu, to nad nimi wykonywany jest również napis typu „A”. Dodatkowy widok uzyskuje się rzutując obiekt lub jego część na dodatkową płaszczyznę rzutowania, która nie jest równoległa do płaszczyzn głównych Taki obraz należy wykonać, gdy jakakolwiek część obiektu nie jest przedstawiona bez zniekształcenia kształtu lub rozmiaru na głównych płaszczyznach projekcji.
Dodatkowa płaszczyzna rzutowania w tym przypadku może być umieszczona prostopadle do jednej z głównych płaszczyzn rzutowania.
Gdy dodatkowy widok znajduje się w bezpośrednim połączeniu rzutu z odpowiednim widokiem głównym, nie jest konieczne jego wyznaczanie W pozostałych przypadkach dodatkowy widok należy zaznaczyć na rysunku napisem typu
Wyjaśnienie: