ile reszty otrzymasz z banknotu dwudziestozłotowego gdy kupisz 15 dag wafli kosztują 18,20zł za kg i 12 dag rodzynek kosztują 19,20zł za kg i 45dag pierniczków kosztują 21,80 za kg plis to na jutro pilne plisss​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

18,20 zł * 0,15 kg = 2,73 zł ----- tyle kosztują wafle

19,20 zł * 0,12 kg = 2,304 zł ---- tyle kosztują rodzynki

21,80 zł * 0,45 kg = 9,81 zł ----- tyle kosztują pierniczki

2,73 zł + 2,30 zł + 9,81 zł = 14,84 zł   ------- tyle kosztują zakupy

20 zł - 14,84 zł = 5,16 zł ----- tyle otrzymam reszty z banknotu dwudziesto złotowego