Odpowiedź:
a) 4m
Adam zapłacił za czekolady 4m
b) x*8 = 8x
Kasia ma 8x cukierków
c) 4*m+2*n = 4m+2n
Zaparkowane pojazdy mają 4m+2n kół
d) P=[tex]\frac{1}{2}[/tex]*a*b P=[tex]\frac{1}{2}[/tex]*(a*10)*b
Pole tego trójkąta ma [tex]\frac{1}{2}[/tex]*(a*10)*b
a mnożyć przez 10, aby były decymetry
e) 4*x+5*y=4x+5y - koszt 9kg cukierków
(4x+5y):9
Cena 1kg mieszanki wynosi (4x+5y):9
f) 100%-20%=80%
x*0.80=0.80x
Książka będzie kosztowała 0.80x
g) n*6+(n-3)*7 = 6n+7n-21 = 13n-21
Maciek zapłacił 13n-21