za 4 takie same zetawy obiadowppe składające się z zupy i drugiego dania rodzice zapłacii 96 zł ie kosztowało drugie danie jeżeli cena zupy była równa 4 złł

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Odp:drugie danie kosztuje 20zl

Odpowiedź:

jeden zestaw: zupa + drugie danie

jedna zupa: 4 zł

wiemy, że zakupiono 4 zestawy, a zatem kupiono 4 zupy, możemy więc obliczyć koszt zupy:

4 * 4 = 16 zł

96 - 16 = 80  ⇒ tyle zapłacono za drugie dania, żeby więc obliczyć ile kosztowało jedno drugie danie, kwotę 80 dzielimy przez ilość kupionych drugich dań:

80 : 4 = 20

odp. Drugie danie kosztowało 20 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie: