Prosiłabym o szybkie rozwiązanie tego zadania daje naj plissss ​

Prosiłabym O Szybkie Rozwiązanie Tego Zadania Daje Naj Plissss class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

31.50zl bo za gatunek 1 zaplacisz 13.50 a za gatunek 2 18zl (nie jestem pewny czy dobrze)

Odpowiedź:

II gatunek to 3,60 za kg

I gatunek jest 25 % droższy --> 3,60 + 0,9 = 4,50

25% to 1/4 w ułamku czyli

3,60 : 4 = 0,9

3kg I gatunku : 4,50 razy 3 = 13,50 zł

5kg II gatunku : 3,60 razy 5 = 18 zł

18 zł + 13,50 = 31,50 zł

Razem za oba gatunki zapłacisz 31,50