dag D. Jeden kilograme wędliny kosztuje 25,50 zł. Ile trzeba zapłacić za 35 dag tej wędliny? Do obliczeń możesz wykorzystać kalkulator. Cenę podaj w złotych po zaokrągleniu do: a) jednego grosza, b) pierwszego miejsca po przecinku. a​

Odpowiedź :

1kg = 100dag

100dag ----- 25,50zł

30dag ----- x zł

x = 30 * 25,50 : 100 = 765 : 100 = 7,65 (zł)

a) Wędlina kosztuje 7,65zł

b) 7,65 ≈ 7,7

Wędlina kosztuje 7,7zł