Ola kupita 500 g jabłek po 3,20 zł za kilogram. Ile otrzymała reszty jeśli zapłaciła monetą 5 zł?
Proszę Pomocy ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

reszta wyjdzie 3,50 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

3,20:2=1,50zł

5-1,50=3,50

1kg= 3,20zł
500g=1,60zł
5zł-1,60zł=3,40zł

Odp: Ola otrzymała 3zł 40gr reszty



Mam nadzieje, że pomogłam