5. Korzystając z informacji podanych na metkach, oblicz, ile kosztuje większy kawałek sera gouda.
![5 Korzystając Z Informacji Podanych Na Metkach Oblicz Ile Kosztuje Większy Kawałek Sera Gouda class=](https://pl-static.z-dn.net/files/da9/ccca3852c1da89c7922cc8ba55d7f0c6.jpg)
Odpowiedź:
230g----5,52zl
430g-----x
230x=5,52×430
x=5,52×430/:230=237,36:23=10,32