Odpowiedź :
Odpowiedź:
Adam Mickiewicz w swoim utworze pt. "Pan Tadeusz" zawarł obraz szlacheckiego dworku w Soplicowie oraz ludzi zamieszkujących go. Mieszkańcy Soplicowa byli patriotami, kultywowali stare tradycje oraz szlacheckie obyczaje. Dwór w Soplicowie był przykładem, że istnieją jeszcze miejsca, w których tradycje są świętością, a ich mieszkańcy są patriotami, kochają ojczyznę, szanują obyczaje i kulturę swojego kraju, a do tego są mężni i waleczni. Określenie Soplicowa nadane przez Bartka Prusaka jest jak najbardziej słuszne. Mężczyzna nazwał go "centrum polszczyzny".
Mieszkańcy dworku szlacheckiego podtrzymywali też zwyczaj polowania. Polowania odbywały się wcześnie rano. Zaczynały się o świcie mszą świętą w intencji dobrych łowów, natomiast kończyły się graniem na rogu. Po powrocie z polowania następowała staropolska myśliwska uczta.
PS. Polecam trochę zmienić.
W Soplicowie wiszą na ścianach obrazy przedstawiające ważne dla Polski wydarzenia i postacie- Kościuszkę, Rejtana, Jasińsiego czy Korsaka, a stary zegar wygrywa Mazurka Dąbrowskiego, co jest wyrazem patriotyzmu mieszkańców.
Z kolei prowadząca do majątku zawsze otwarta brama, świadczy o ich gościnności.