13. zeszyt kosztuje x złotych, pisak jest o 2,50 zł droższy od zeszytu, ołówek jest 3 razy tańszy od pisaka, cena cyrkla stanowi 1/4 ceny zeszytu. Zapisz odpowiednie wyrażenia algebraiczne
a) ile trzeba zapłacić za zeszyt i ołówek
b) ile złotych reszty z 50 zł otrzymasz, jeśli kupisz 2 pisaki i 3 ołówki?
c) o ile więcej trzeba zapłacić za 6 ołówków niż za 2 cyrkle