Za 70 kg bananów sklepikarz zapłacił 266 zł. lle trzeba zapłacić za 4 kg bananów?​

Odpowiedź :

Obliczenia

70 kg → 266 zł

4 kg → x zł

70 · x = 4 · 266

70x = 1064 / : 70

x = 15,20 zł

Odp. Za 4 kg bananów należy zapłacić 15,20 zł.

dane

70kg bananów za 266zł

4kg=?

266:70=3,80zł tyle kosztuje 1 kg bananów

4*3,80=15,20zł

za 4 kg bananów należy zapłacić 15,20 złotych