Odpowiedź :
Jabłka :
1 kg------2,40 zł
2 kg-----x zł
x=(2·2,4)/1
x=4,8 zł
Gruszki :
1 kg------8 zł
0,5 kg----x zł
x=(0,5·8)/1
x=4 zł
Razem :
4,8 zł + 4 zł = 8,8 zł
Odpowiedź:
jabłka ---- 2,40 zł za 1 kilogram
gruszki ------ 8 zł za 1 kg
2,40 zł * 2 kg = 4,80 zł ------ tyle kosztuje 2 kg jabłek
8 zł * 0,5 kg = 4 zł ------- tyle kosztuje pół kilograma gruszek
4,80 zł + 4 z = 8,80 zł ---- tyle zapłacę za 2 kg jabłek i pół kilograma gruszek