Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
Obw = a + b + c
Obw = 6 cm + 8 cm + 10 cm = 24 cm
P = ½ * 6 cm * 8 cm = ½ * 48 cm = 48/2 = 24 cm
Ze wzoru na pole wyznaczam wysokość opuszczoną na najdłuższy bok.
½ * 10 cm * h = 24
10/2 * h = 24
5h = 24 /:5
h = 4,8 cm
Odp : obwód tego trójkąta wynosi 24 cm, a wysokość opuszczona na najdłuższy bok ( przeciwprostokątną) ma długość 4,8 cm.