14. Czy zacytowany fragment sonetu Burza Adama Mickiewicza oraz fragment utworu Ewy Nowak niosą podobne przesłania na temat znaczenia relacji międzyludzkich w momentach trudnych i kryzysowych? W odpowiedzi odwołaj się do treści obu utworów.

Zdarto zagle, ster prysnal , ryk wód, szum zawiel, Glosy trwożnej gromady, pomp zlowieszcze jęki, I. Ci lezą na pół martwi, ów załamał dłonie, Ten w objęcia przyjaciół żegnając się pada, Ci modlą się przed śmiercią, aby śmierć odegnac. Jeden podróżny siedział w milczeniu na stronie pomyslit : szczęśliwy, kto sily postrada Albo modlić się umie lub ma z kim się żegnać.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:Zacytowane fragmenty niosą podobne przesłanie. Dowodzą, że w trudnych chwilach dobrze jest mieć kogoś bliskiego, kto wesprze lub podzieli odczucia. Pokazują również, że słabości czy trudne chwile nie są powodem do wstydu. Porównanie postawy, Adama i osamotnionego podróżnika, daje dodatkowe wnioski, ponieważ pomimo ich udziału w wydarzeniach dotykają ich jeszcze indywidualne doświadczenia.

Mam nadzieje ze pomogłem :)

Wyjaśnienie:

Odpowiedź:

    Zacytowany fragment sonetu ,,Burza" Adama Mickiewicza oraz fragment utworu Ewy Nowak niosą podobne przesłania na temat  znaczenia relacjii międzyludzkich w momentach trudnych i kryzysowych.

    Aby udowodnić swój argument odwołam się do fragmentu Ewy Nowak, w którym ojciec Arka pociesza go w trudnej chwili i kryzysie miłosnym.

  To samo jest w sonecie Adama Mickiewicza, kiedy mówi on o samotnym podróżniku. Nie wiadomo jakie ma problemy, ale widać, że zmaga się z jakimś kryzysem.

     Podsumowując sonet Adama Mickiewicza pt. ,,Burza" oraz fragment utworu Ewy Nowak niosą podobne przesłania na temat relacji międzyludzkich w momentach trudnych i kryzysowych.

Wyjaśnienie:

Mam nadzieję że pomogłam <3