PROSZĘ NA TERAZ I Z WYTŁUMACZENIEM
Sprawdź, czy umiesz
1. W przykładzie 7 +9:(2-0,5.1) jako ostatnie należy wykonać:
A. dodawanie B. mnożenie C. dzielenie
D. odejmowanie
2. Wartość wyrażenia 4-3: (24 +1,25) wynosi:
A. 34 B. C. 3
D. 49
3. Dzbanek kosztuje 17,50 zł, a jedna szklanka 2,20 zł. Ile złotych trzeba
zapłacić za dzbanek i 6 szklanek?
A. 20,70 zł
B. 30,70 zł C. 107,00 zł D. 210,70 zł
4. Pan Przedsiębiorczy kupił w hurtowni 40 kg cukierków w cenie 15,60 zł
za kilogram z zamiarem zarobienia na ich sprzedaży dwustu złotych.
Jaką powinien ustalić cenę detaliczną sprzedawanych cukierków?
A. 16,10 zł B. 5 zł C. 20,60 zł D. 26 zł
zadania uzupełniające 51-66, str. 52-54
![PROSZĘ NA TERAZ I Z WYTŁUMACZENIEM Sprawdź Czy Umiesz 1 W Przykładzie 7 92051 Jako Ostatnie Należy Wykonać A Dodawanie B Mnożenie C Dzielenie D Odejmowanie 2 Wa class=](https://pl-static.z-dn.net/files/dcd/483cc0441a6b8dc1c7d3dbc7db0dc708.png)