9.
2*melon = 4*kiwi
2*melon + 4*kiwi = 6*kiwi + 4*kiwi = 10*kiwi = 20zł
kiwi = 20zł ÷ 10 = 2 zł
melon = 2zł * 3kiwi = 6zł
odp. Jeden melon kosztował 6zł , a jedno kiwi 2zł.
10.
26zł ÷ (2*4+5) = 26 ÷ 13 = 2zł <--- to jest cena za drożdżówkę
2zł * 4 = 8zł <--- to jest cena za sok
odp. Drożdżówka kosztowała 2zł, a sok 8zł.
11.
21zł ÷ (2*6+9) = 21 ÷ 21 = 1zł
1zł * 6 = 6zł 6zł ÷ 2 = 3zł
odp. Jedna czekolada kosztowała 3zł, a jedna guma 1zł.