Pomocy za poprawnie wykonane zadania dam serce i naj ​

Pomocy Za Poprawnie Wykonane Zadania Dam Serce I Naj class=

Odpowiedź :

9.

2*melon = 4*kiwi

2*melon + 4*kiwi = 6*kiwi + 4*kiwi = 10*kiwi = 20zł

kiwi = 20zł ÷ 10 = 2 zł

melon = 2zł * 3kiwi = 6zł

odp. Jeden melon kosztował 6zł , a jedno kiwi 2zł.

10.

26zł ÷ (2*4+5) = 26 ÷ 13 = 2zł <--- to jest cena za drożdżówkę

2zł * 4 = 8zł <--- to jest cena za sok

odp. Drożdżówka kosztowała 2zł, a sok 8zł.

11.

21zł ÷ (2*6+9) = 21 ÷ 21 = 1zł

1zł * 6 = 6zł 6zł ÷ 2 = 3zł

odp. Jedna czekolada kosztowała 3zł, a jedna guma 1zł.