fizyka. Klasa 7. Zamień na:

Odpowiedź:
80 km/h = 80 * [tex]\frac{1000m}{3600s}[/tex] = 22,22 m/s
20min= 1/3 h
75s = [tex]\frac{75s}{3600s}[/tex] = 0.02h
3,5t = 3,5 * 1000kg = 3500kg
2,5h = 2,5 * 3600s = 9000s
Wyjaśnienie:
1h = 60 min = 3600s
1t = 1000km
x km/h = x * [tex]\frac{1000m}{3600s}[/tex]
Odpowiedź:
800 ms 02 h 0,075 h 3500kg 2,500s
Wyjaśnienie: