Romek zapłacił 3,22 zl za 1,4 kg śliwek. Ile kosztuje 1 kg tych śliwek?




Plis szybko ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

1,4 kg - 3,22 zł

1 kg - x zł

1,4 x =3,22 /:1,4

x=2,30 zł - tyle kosztuje kg śliwek

Odpowiedź:

1,4 kg - 3,22 zł  

1 kg - x zł  

1,4 x = 3,22 : 1,4  

x = 2,30 zł - koszt śliwek

Odp.: Kilogram tych śliwek kosztuje 2,30zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

dasz najj?