Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
1,4 kg - 3,22 zł
1 kg - x zł
1,4 x =3,22 /:1,4
x=2,30 zł - tyle kosztuje kg śliwek
Odpowiedź:
1,4 kg - 3,22 zł
1 kg - x zł
1,4 x = 3,22 : 1,4
x = 2,30 zł - koszt śliwek
Odp.: Kilogram tych śliwek kosztuje 2,30zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
dasz najj?