Odpowiedź:
x - jedna puszka
40 : 5 = x | :5
8 : 1 = x
x = 8 [zł]
z tego miejsca już można zauważyć że za 44 zł kupimy nadal 5 puszek ale żeby to udowodnić wystarczy wykonać dzielenie z resztą:
44 : 8 = 5 r. 4
Odp. Za 44 zł można kupić 5 puszek.
mam nadzieję że pomogłam :))
(liczę na naj)