Janek kupił na targu 200 długopisów po 1,99 zł każdy
ile wydał Janek ?

Janek sprzedał kolegom w szkole w 1 miesiącu 40 długopisów po 2,50zł
w 2 miesiącu 63 długopisy za 2,20zł
w 3 miesiącu 68 długopisów za 2,10 zł
w 4 miesiącu sprzedał pozostałe długopisy za 2,00 zł
ile zarobił Janek


Odpowiedź :

Odpowiedź:

200 * 1,99 zł = 398 zł

Odp. Janek wydał 398 zł na długopisy

1 miesiąc = 40 * 2,50zl = 100zl

2 miesiąc = 63 * 2,20zl = 138,60zl

3 miesiąc = 68 * 2,10zl = 142,8

4 miesiąc = (200 - 40 - 63 - 68) * 2zl = 29 * 2zl = 58zl

100zl + 138,60zl + 142,8zl + 58zl = 439,4zl

439,4zl - 298zl = 141,4zl

Odp. Janek zarobił 141,4zl

Odpowiedź:

200×1,99zł=398zł

Odp. Janek wydał 398zł.

1 miesiąc 100zł

2 miesiąc 138,60zł

3 miesiąc 142,80zł

4 miesiąc 40+63+68=171

200-171=29 58zł

100+138,60+142,80+58=439,40zł

439,40-398=41,40zł

Odp. Janek zarobił 41,40zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

myślę że pomogłam