Natalia kupiła 85 dag orzechów włoskich po 45zł za kilogram, a Karolina laskowych 1,2 kg po 35zł za kilogram.
A) Karolina zapłaciła za orzechy 1,20 więcej niż Natalia. P/F
B)0,3 włoskich kosztuje tyle samo, co 40 dag orzechów laskowych P/F


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek Joanna16735

85 dag=0,85 kg

1 kg- 45 zł

0,85 kg-x

x=38,25 zł - cena za 0,85 kg orzechów włoskich

A)

38,25-35=3,25

F

B)

1 kg - 45 zł

0,3kg- x

x=13,50 zł - włoskie

1 kg- 35 zł

0,4 kg - x

x=14 zł - laskowe

F