Odpowiedź :
Odpowiedź:
160 kg * 5/8 = 20 kg * 5 = 100 kg jabłek sprzedano
100 kg * 2,40 zł/kg = 240 zł zł uzyskano ze sprzedaży
2,40 zł/kg - 0,8 zł/kg = 1,60 zł - cena hurtowa jabłek
1,60 zł/kg * 100 kg = 160 zł trzeba zapłacić w hurtowni za 100 kg jabłek
240 zł - 160 zł = 80 zł zysk sklepu ze sprzedaży c.n.u