prosze o pomoc szybko zadanie 8 strona 4
kl.6
uzpełnij.
a) 3,06+ .........=4
....... + 2,73 = 5
100 - ....... = 71,5
b) 3,4 + ....... = 5,63
....... + 2,12 = 2,3
5,7 - ..... = 5,07
c) 2,42 + ....... = 6,5
........ - 3,03 = 2,2
3,7 - ....... = 3,125


Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

a)

3,06 + 0,94 = 4

4 - 3,06 = 0,94

2,27 + 2,73 = 5

5 - 2,73 = 2,27

100 - 28,5 = 71,5

100 - 71,5 = 28,5

b)

3,4 + 2,23 = 5,63

5,63 - 3,4 = 5,63 - 3,40 = 2,23

0,18 + 2,12 = 2,3

2,3 - 2,12 = 2,30 - 2,12 = 0,18

5,7 - 0,63 = 5,07

5,7 - 5,07 = 5,70 - 5,07 = 0,63

c)

2,42 + 4,08 = 6,5

6,5 - 2,42 = 6,50 - 2,42 = 4,08

5,23 - 3,03 = 2,2

2,2 + 3,03 = 2,20 + 3,03 = 5,23

3,7 - 0,575 = 3,125

3,7 - 3,125 = 3,700 - 3,125 = 0,57

pozdrawiam cieplutko