Opowiedz własnymi słowami co rozumiesz z tego cytatu:
Do czego mogło to prowadzić w rzadkich, skrajnych przypadkach, pokazuje jaskrawy przykład: na południe od Ulm - wówczas wolnego miasta cesarskiego - leży klasztor benedyktynów Wiblingen - wówczas samodzielne dominium. Katolicki prawnik, 26-letni Joseph Nickel, został posądzony przez zakonników o herezję. Gdy wraz ze znajomym odwiedził browar klasztorny, został aresztowany. Został skazany na śmierć, ścięty 1 czerwca 1776 r., jego ciało spalono, a prochy rozsypano w Iller. W uzasadnieniu wyroku podano, że "jako bluźnierca, który zgrzeszył przeciwko Boskiemu Majestatowi, Matce Bożej, św. Józefowi, a zwłaszcza św. Magdalenie, zasłużył na karę śmierci".


Odpowiedź :

Cześć!

Wyjaśnienie:

,,Jako bluźnierca, który zgrzeszył przeciwko Boskiemu Majestatowi, Matce Bożej, św. Józefowi, a zwłaszcza św. Magdalenie zasłużył na karę śmierci".

Cytat wskazuje, iż Ci wszyscy, którzy zgrzeszyli przeciwko Bogu czy Matce Bożej w sposób, który zupełnie świadczy o tym, iż dopuścili się bluźnierstwa powinni ponieść surową i zasłużoną karę. Bowiem nikt nie powinien bluźnić wobec Boga, Maryi i innych świętych. Takie zachowanie, taki czyn nie godny jest ,, dziecka Bożego", nie godny jest człowieka. Człowiek wówczas bowiem zatraca miano człowieczeństwa. Człowiek wierzący winien być oddany Bogu, Maryi i innym świętym. Najwyższą bowiem karą za bluźnierstwo wobec Stwórcy Najwyższego, Maryi i innych świętych jest śmierć, którą musi ponieść grzesznik, bluźnierca.